“Her ile her öğretmene ulaşmayı hedeflerdim.”

IMG_4114

“…bir yıldır buradayım ve bir öğretmen olarak bana akrabalarım ve tanıdıklarım dışında hiç kimse hâlâ okulda bir sıkıntımın olup olmadığını ve öğretmenlik mesleğimin nasıl seyrettiğini sormadı.”

Aliye Öğretmen Milli Eğitim Bakanı olsa neler yapardı acaba?

Öncelikle okullardaki temel sorunları araştırırım.
Özellikle doğudaki velilere seminerler düzenletirim. Öğrenciler okumaya zaten istekliler. Bu öğrencileri okula ancak aile hazırlayabilir. Ailelerin bilinçlenmesi için çabalardım. Sonuçta temelde aile var.

Ve teknolojinin bu kadar geliştiği bir ülkede herkesin Milli Egitim Bakanı olarak bana direkt ulaşabilmesini sağlardım. Cep telefonu biraz sıkıntı olabilir belki ama bununla ilgilenen bir sekreter mühim istekleri iletebilir zannımca.

En etkili yol ise öğretmenlerin göndermiş olduğu ‘e-mail’leri önemseyerek, empati kurarak incelerdim.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne yapılan ödeneklerin okullara ulaşıp ulaşmadığını denetlerdim. Ya da sorun Milli Egitim Bakanlığı’nda yani bende ise bu ödenekleri yeteri kadar verdiğimden emin olmaya çalışırdım. Her ile her öğretmene ulaşmayı hedeflerdim.

Çünkü bir yıldır buradayım ve bir öğretmen olarak bana akrabalarım ve tanıdıklarım dışında hiç kimse hâlâ okulda bir sıkıntımın olup olmadığını ve öğretmenlik mesleğimin nasıl seyrettiğini sormadı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *