Acaba Kim Yazıyor?

esra-ustundag-selamogluEsra Üstündağ-Selamoğlu

Kandilli Kız Lisesi’nde yatılı okumaya basladığımda on yaşındaydım… Kızların okumak icin uzaklara gönderilmeyeceği yönündeki konu   komşu dedikodusuna aldırış etmeyen anne ve babama her zaman teşekkür borçluyum.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih bölümünü bitirdim ve yüksek lisans yaptım.

Interbank, Pfizer ve Toplumsal Tarih Vakfı’nda çalıştım. İngilizce’den üç,     Osmanlıca’dan bir kitap çevirdim Türkçe’ye, çeşitli dergilerde yayınlanan makaleler ve 90’a Yaklaşırken isimli Asım Kocabıyık’ın yaşamöyküsünü anlattığım bir kitap yazdım. 2005-2014 yılları arasında AÇEV’e bağlı gönüllü okuma yazma öğretmeni olarak çalıştım. Uzunca bir aranın ardından Bahçeşehir Üniversitesi, Eğitim Teknolojileri bölümünde doktora öğrencisi olmaktan çok mutluyum.

melek-irmak-vinteresra-aralSevgili genç arkadaşlarım  Esra Aral ve Melek Irmak Vinter’ın teknik destekleri olmasaydı kesinlikle bu blog ortaya çıkmazdı.  Her başım sıkıştığında sorularımı hiç bıkmadan cevapladıkları, aklıma bile gelmeyen çözümler önerdikleri ve üstelik tüm bunları kimi zaman kilometrelerce uzaktayken yaptıkları için kendilerine dünyalar kadar teşekkür borçluyum. Sağolsunlar, varolsunlar…